Kompendium wiedzy

Porady specjalistów

Decyzja o ociepleniu budynku związana jest z wieloma aspektami takimi jak komfort użytkowanej przestrzeni, rodzaj obiektu, rodzaj otoczenia, rodzaj i jakość materiałów, wpływ na otoczenie i wiele więcej.

Wiemy, ile trudności może przysporzyć dobranie odpowiedniego systemu, dopasowanego dla danego obiektu. Dlatego dla naszych czytelników przygotowaliśmy kompendium wiedzy, w którym znajdą Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące termoizolacji.

Poradnik Dr Brick to miejsce, w którym dowiedzą się Państwo w jakim celu stosowane jest ocieplenie obiektów, jakie są jego rodzaje oraz możliwości. Dzięki wiedzy tutaj zdobytej będą Państwo potrafili samodzielnie wybrać rodzaj ocieplenia dla Państwa budynku, dowiedzą się jak dbać o poszczególne elementy elewacji, jak powinien wyglądać profesjonalny montaż ocieplenia, jakie ma korzyści dla jego użytkowników, ale także środowiska naturalnego i wiele więcej.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z poradami naszych specjalistów, które pozwolą Państwu poznać od kuchni specyfikę tego rodzaju izolacji.

Ostatnio dodane

Zalety kompletnego systemu ociepleń

Wybór odpowiednich materiałów dla zapewnienia izolacji każdego budynku stanowi niezbędny element jego funkcjonalności, ale także estetyki.

Dlaczego warto ocieplić dom

Termoizolacja obiektu jest warunkiem koniecznym, jeśli chcemy ochronić go przed efektami skrajnych warunków atmosferycznych, w szczególności, jeśli chodzi o temperaturę.

Zobacz szczegóły

Ocieplenie jest jednym z elementów budynku, który odpowiada nie tylko za jego komfort i bezpieczeństwo, ale także wygląd zewnętrzny całości obiektu.

Zobacz szczegóły
Czym jest klinkier

Wybierając rodzaj elewacji, wykonawcy oraz inwestorzy mają bardzo szeroki wybór.

Zobacz szczegóły

Rodzajów zastosowania klinkieru jest mnóstwo, a wszystko dzięki szerokiej gamie modeli cegieł i płytek dostępnych na rynku.

Zobacz szczegóły
Czy termoizolacja się opłaca?

Jednym z rozwiązań, które dziś stosowane są w każdym budynku, bez względu na jego charakter, jest termoizolacja.

Zobacz szczegóły
Dlaczego elewacja z klinkieru się niszczy

Elewacje wykonane z klinkieru cieszą się coraz większą popularnością nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale przede wszystkim ze względu na najwyższą odporność i wytrzymałość pośród dostępnych na rynku rozwiązań do wykańczania ociepleń.

Zobacz szczegóły